Mail Onayı İsteyen Sitelere Geçici Mail ile Üye Olmak

Etiketler: geçici mail ile sitelere kaydolmak, tempmail ile sitelere kaydolmak

Merhaba dostlar. Yazılarımıza işlerden dolayı ara vermiştik.  Yazılarımıza internet kullanımı ile ilgili ipuçlarıyla devam edeceğiz.

Mail Onayı İsteyen Sitelere Mail Adresimizi vermeden nasıl üye oluruz?

Bildiğiniz gibi birçok internet sitesi üye olurken sizden mail adresinizi istemektedir. Mail adresinize gelen onay mesajına tıkladığınızda hesabınız aktif olmaktadır. Peki Mail adresimizi her kayıt olduğumuz siteye vermemizin zararı nedir?

İnternette çok gezen ve her gördüğü yere kayıt olan biriyseniz  bu sitelere verdiğiniz mail adresiniz bir süre sonra spam mesajlarıyla dolacaktır. Buralardan gelen reklam mailleri, vs gibi mesajlar posta kutunuzu dolduracaktır. Dolayısıyla mail adresiniz bir süre sonra çöplüğe dönecektir. Gelen önemli mailleri görmekte zorlanacaksınız.

Bunun önüne geçmek için bazı sitelerde kendi mailimiz yerine Geçici mail adresi kullanacağız. Bunu hızlı bir şekilde nasıl yapacağımızı göstereceğim.

  1.  Üye olacağımız sitenin kayıt sayfasını açtık.

geçici mail, temp mail

2.  https://www.mohmal.com/tr adresine gidin. Burası hızlı bir şekilde geçici mail adresi almanızı sağlayan bir sitedir. Aldığınız mail adresi sadece birkaç dakikalığına aktif olur ve sonra kapatılır.

geçici mail, temp mail

Ben burda rastgele Adı seçeneğini kullanacağım ve rastgele isimle bir mail adresi oluşturulmasını sağlayacağım. “Seçmek” yazan yerde ise mailinize isim verebilirsiniz.

geçici mail, temp mail

Gördüğünüz gibi mailimizi bizden hiçbir bilgi istemeden oluşturdu. Gelen mesajımız şimdilik yok. Kaydolduğumuz sayfaya geri dönüyoruz. Yukarıda gördüğünüz mail adresimizi kayıt aşamasında yazıyoruz.

geçici mail, temp mail

Kaydı tamamla butonuna tıkladık. Şimdi geçici mail oluşturduğumuz sayfaya dönelim ve aktivasyon mailimiz gelmişmi kontrol edelim.

Gördüğünüz gibi aktivasyon mailimiz gelmiş. Tıklayarak içeriğini görüyoruz.

geçici mail, temp mail

Buradaki aktivasyon kodunu alıyoruz veya Hesaımı Doğrula linkine tıklayarak direk aktivasyon işlemimizi gerçekleştiriyoruz.

geçici mail, temp mail

Onayla işleminde sonra hesabımızı başarılı bir şekilde aktive etmiş olacağız. Artık kayıt olduğunuz siteye giriş yapabilirsiniz.

Son olarak Resmi sitelere giriş yaparken kendi mail hesabınızla kayıt olmanızı hatırlatırım ve burda anlattıklarımızın kötü amaçla kullanmamanızı, kötü kullanımdan hiçbir mesuliyet kabul etmediğimizi belirtirim. Sonraki makalemizde görüşmek üzere.

 

 

 

Leave a Reply

%d blogcu bunu beğendi: